Чим небезпечні пожежі в екосистемах?

Підрозділи ДСНС продовжують ліквідовувати пожежі на сільгоспугіддях, торфовищах, в лісових масивах, на відкритих ділянках місцевості. Так, впродовж минулого тижня було ліквідовано 1 тис. 635 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 1 тис. 453 га. Зокрема, у лісових масивах – 46 пожеж на площі 48,18 га, на торфовищах –22 пожежі на площі 16,97 га, на сільгоспугіддях – 4 пожежі на площі 6 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 1 тис. 563 пожежі на площі 1381, 87 га, пише ВОЛИНЬ МОЯ з посиланням на У ДСНС у Волинській області.


Загалом, з початку року зафіксовано вже 15 тис. 646 такого роду пожеж на площі 13 тис. 210 га, з яких: у лісових масивах – 702 пожежі на площі 986,56 га, на торфовищах – 150 пожеж на площі 77,99 га, на сільгоспугіддях – 303 пожежі на площі 1 тис. 90 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 14 тис. 491 пожежу на площі 11 тис. 055 га.
Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.


Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Тож, шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Особливу увагу варто звернути жителям Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Житомирської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської, Миколаївської, Закарпатської, Волинської, Рівненської, Сумської, Полтавської, Запорізької, Одеської областей, де 5 вересня утримається надзвичайна пожежна небезпека.


В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.
В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!