Діяльність закладів культури району спрямована на здійснення охорони та збереження пам’яток історико-культурної спадщини району | ВОЛИНЬ МОЯ

Діяльність закладів культури району спрямована на здійснення охорони та збереження пам’яток історико-культурної спадщини району

Діяльність закладів культури району спрямована на  створення умов для збереження в районі самобутньої народної культури, звичаїв, традицій, обрядів; розвитку та збереження існуючої мережі закладів культури  та музейної справи; забезпечення належного функціонування сільських закладів культури, надання культурних послуг мешканцям сіл; здійснення заходів щодо  охорони та збереження пам’яток історико-культурної спадщини.

Повідомляє сайт МАНЕВИЧІ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Маневицької РДА.

Від платних послуг за 9 місяців 2017 року надійшло 124,7 тис. грн.

З початку року проведено обстеження пам’яток археології, архітектури, історії, культових споруд, що є пам’ятками місцевого і національного значення, зроблено фотофіксацію об’єктів в смт. Колки, смт. Маневичі, селах Ситниця, Старосілля, Копилля, Велика Ведмежка, Боровичі, Грузятин, Четвертня, Годомичі, Криничне, Оконськ, Костюхнівка, Красноволя, Тельчі, Мала Осниця, Лісово.

З нагоди Міжнародного Дня Музеїв у травні  відбувся День відкритих дверей та виставка з фондів музею «Краєзнавчі досягнення Маневицького краєзнавчого музею». У липні 2017 року проведено  історичну годину «День хрещення Київської Русі» у краєзнавчому музеї та бібліографічний огляд літератури «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності» у центральній районній бібліотеці. У квітні 2017 року на базі Маневицького краєзнавчого музею відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Маневицький човен – моноксил: перспективи дослідження, збереження, музеєфікації». «Маневицький човен-моноксил (довбанка)».

Масові заходи, святкові концерти проводилися згідно планів роботи із відзначення визначних подій та актуальних питань сьогодення. Традиційними стали новорічні вітання та концерт «Новорічний калейдоскоп», святковий концерт та урочистості з нагоди Дня селища, Дня незалежності України.

Аматорськими колективами районного будинку культури проведено виїзні концерти у селах: Граддя, Гута Лісівська, Черськ, Градиськ, Будки, Оконськ, Старосілля, Кам’януха, Черськ, Четвертня, Старий Чорторийськ, Мала Осниця, Довжиця, Семки, Оконськ, Кукли, Гораймівка.

Народний аматорський ансамбль районного будинку культури «Джерела» взяв участь у Міжнародному фестивалі «Фольклор без кордонів» у м. Іваново Республіки Білорусь. Народний аматорський чоловічий ансамбль «Маневицька сотня» районного будинку культури взяв участь у VIII Міжнародному фестивалі фольклору «Мотольські присмаки» в агромістечку Мотоль Іванівського району Республіки Білорусь.

У серпні 2017 року проведено районний фестиваль «Піснеспіви Маневиччини» за участю колективів закордонних делегацій з Литви та Республіки Білорусь, учасників фольклорних колективів селищного та сільських закладів культури району та святковий концерт, присвячені 26-й річниці незалежності України «Тобі Україно, мій мужній народе, складаю я пісню святої свободи».

У вересні Маневицька районна бібліотека взяла участь в обласному огляді-конкурсі «Я – патріот. Новий формат» і зайняла почесне ІІ місце.

З метою підтримки місцевих авторів, популяризації їх творів виділено 10,0 тис. грн.  для видавництва історико-краєзнавчої книги «Там, де в’ється синьо Кормин..» місцевого автора Анатолія Снітка, жителя с. Гораймівка; 15,0 тис. грн. для видавництва книги-пам’яті «Спалах вічності» Марії Волинської, уродженки с. Четвертня та 5,0 тис. грн. для видавництва дитячої книжки «Крапельками дощ сміється» Любові Боричевської із Маневич.

Аматорські колективи району та окремі виконавці з початку року взяли участь в обласних фестивалях, конкурсах: учасники народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Дивоцвіт» районного будинку культури в обласному святково-обрядовому різдвяному дійстві «Три празники в гості» у м. Луцьку; аматорські колективи  районного будинку культури та окремі виконавці в обласному огляді-конкурсі народно-інструментальної музики «Калинова сопілка» у м. Ковелі; переможці районного конкурсу читців в обласному конкурсі читців «Мій любий краю» у с. Колодяжне Ковельського району; учасники ветеранського хору «Надстир’я» Колківського селищного будинку культури в обласному фестивалі вокально-хорового мистецтва, виконавців розмовного жанру ветеранів війни і праці, національно-визвольних змагань, присвяченому 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі у с. Гірка Полонка Луцького району; учасники Зразкової театру-студії «Троянда-С» у ХХІІІ  регіональному пісенному фестивалі-конкурсі дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Мамині зіроньки» у м. Сокаль Львівської області; учасники дитячого танцювального колективу «Зернятко» та народний аматорський духовий оркестр районного будинку культури у фестивалі-конкурсі народного танцю та духової музики, присвяченому Дню Європи у м.  Луцьку. Фольклорний ансамбль Вовчицького сільського клубу «Маківки» взяв участь у VІІ обласному фестивалі народної творчості «Осінні барви Торчина» в  смт. Торчин Луцького району. Солістка Маневицького районного будинку культури – учасниця обласного фестивалю повстанських і стрілецьких пісень «За волю України», який пройшов у с. Новий Загорів Локачинського району. Народний аматорський чоловічий ансамбль «Маневицька сотня» районного будинку культури взяв участь у фестивалі національної традиційної культури «Український коровай сузір’я» у м.Володимир-Волинському.

З початку 2017 року здійснено ряд заходів щодо покращення матеріально-технічної бази закладів культури району. У районний будинок культури придбано музичне обладнання (ударні тарілки, дим машина, барабан) на суму 5,5 тис.грн. та акустичну систему на суму 17,9 тис. грн. Для роботи дитячих музичних шкіл району придбано музичні інструменти на суму 8,3 тис. грн. У районному будинку культури щонеділі проводиться  демонстрування кінофільмів, касовий  збір від яких з початку 2017 року становить 10,3 тис. грн. Централізована бібліотечна система поповнила книжкові фонди за рахунок подарованих користувачами та взамін загублених на суму 82,9 тис. грн та новою літературою на суму 3,0 тис.грн.

Проведено поточний ремонт підпірної стіни пожежної водойми та фонтану біля районного будинку культури на суму 119,9 тис. грн; поточний ремонт приміщення Маневицької дитячої музичної школи суму 27,6 тис. грн. Придбано матеріали, проведено ремонтні роботи та встановлено водозливи у Колківській дитячій музичній школі на суму 19,4 тис грн.

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддок встaновив кaмери у готелі (ВІДЕО)

 

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Человек-синтол остался без “рук-базук”

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

ПРОКОМЕНТУЙТЕ "Діяльність закладів культури району спрямована на здійснення охорони та збереження пам’яток історико-культурної спадщини району"

КОМЕНТУВАТИ


*