На Горохівщині хочуть створити комунальне підприємство для обслуговування місцевих доріг

Вже з 1 січня 2018 року розпочне діяти Закон України «Про Дорожній фонд». Відтак, на Волині більше 4-х тисяч кілометрів доріг передадуть на баланс облдержадміністрації. Про це та багато іншого говорили, 1 листопада 2017 року, під час наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з розгляду питань ремонту, обслуговування та утримання доріг місцевого та державного значення, а також реалізації проекту поточного ремонту автомобільної дороги загального користування Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне.

Повідомляє сайт ГОРОХІВ СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.

Так, зі слів заступника голови Горохівської районної ради Віталія Клемби, нині в районі діє місцеве комунальне підприємство. Однак наразі чиновники спільно працюють над питанням покращення його матеріально-технічного оснащення, зокрема, планують придбати відповідну спецтехніку. Слід зазначити, що в умовах реформування дорожньої галузі, це питання надзвичайно актуальне.

– Спільно із міською радою та районним бюджетом плануємо закупити автомобіль МАЗ для очистки снігу в зимовий період. В той же час, він розкидатиме піщано-соляну суміш. Ціна автомобіля – немаленька, тому сподіваємося на допомогу Державного бюджету, аби створити на базі Горохова комунальне підприємство, яке в майбутньому обслуговуватиме місцеві дороги, – зазначив Віталій Богданович.

До слова, в наступному році для ремонту та відновлення доріг місцевого значення із Держбюджету передбачено 433 млн грн, близько 79 млн грн спрямують саме на їх обслуговування. Зважаючи на великий об’єм робіт, сума досить незначна. Тому ще 40 млн грн планують отримати за рахунок співфінансування із місцевих бюджетів.

Позиція керівника найвищої виконавчої  гілки влади в області з цього приводу чітка: обласна державна адміністрація максимально вітає створення на території районів місцевих комунальних структур, які візьмуть на себе зобов’язання щодо експлуатаційного утримання доріг. Натомість, категорично проти створення обласного комунального підприємства, що не дасть відповідного результату.

– Вважаю, що ви йдете правильним шляхом. Горохів – перший район, який реально до цього підходять. Однак, в першу чергу, необхідно визначити процедуру розмежування повноважень і взаємовідносин між службою автомобільних доріг, облдержадміністрацією та комунальним підприємством. Тож давайте на базі вашого району напрацюємо алгоритм подальших дій. Для цього у вас є тиждень-два, – зауважив Володимир Петрович.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)