Олику зроблять привабливою для туристів

Науковці з України та Польщі намагаються спільно привернути увагу до історії Олики та зробити цей населений пункт привабливим для туристів. З цією метою відбулися краєзнавчі читання «Ківерцівщина та Олика в історії України та Волині».

Повідомляє сайт КІВЕРЦІ СЬОГОДНІ з посиланням на сайт voltv.

В Олиці Ківерцівського району чимало будівель і храмів розповідають про багату історію містечка. Через Луцьку браму в’їжджали до населеного пункту з боку центра Волинського воєводства. Вціліла частина брами та Стрітенська церква з приходом радянської влади тепер належать до села Залісочне. Колись велике місто Олика поділили на кілька адміністративно-територіальних одиниць.

Розповідає доктор фізико-математичних наук, уродженець Олики Віктор Жовтянський:

– Фактор національний плюс класовий. Їхня точка зору передбачала, що Олика має бути понижена в статусі. Я не знаю більше таких прикладів в Україні. Але в нас були відсічені селі, які за річкою, це було передмістя природнє. Має бути повернена історична справедливість!

Найбільшого розквіту місто зазнало в часи панування знатного литовського роду Радзивілів. Вони збудували тут фамільний замок бастіонного типу, Петропавлівський костел та костел Святої Трійці. Проектували та оздоблювали їх провідні італійські зодчі.

Говорить директор «Фонду культурної спадщини» Міхал Лящковський:

– 12 вівтарів, 10 епітафій виконані з алебастри, разом з головним вівтарем складають єдиний ансамбль. Усе це датується 17 століттям. 12 дерев’яних позолочених фігур апостолів, 22 великі розетки, якими було оздоблене склепіння головної та бокових нав. Ми побачили костел в дуже зруйнованому стані й отримали завдання провести професійну реставрацію цього об’єкту, який є важливою частиною історії Європи.

Минулого року археологи звільнили від непотребу крипти, що знаходяться під костелом. Виявлені рештки 143 осіб родини, срібні трунні портрети, герби та епітафії. Після реставрації одна з крипт буде відкрита для відвідувачів. У середині храму укріплюють склепіння, над вівтарною частиною з’явились перші алебастрові прикраси.

Проект розраховано на 6-10 років, орієнтовний кошторис складає понад півмільярда гривень.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец