Польща не бачить підстав змінювати “антибандерівський” закон

Польща не бачить підстав змінювати закон про інститут національної пам’яті, так званий “антибандерівський” закон, який обурив українське суспільство.

Повідомляє сайт ВОЛИНЬ МОЯ з посиланням на rbc.ua.

Про це заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович в інтерв’ю виданню wSieci, передає портал Оnet.pl. Зазначимо, що вказаним законом передбачається кримінальне покарання за заперечення злочинів українських націоналістів” проти громадян Другої Речі Посполитої в роки Другої світової війни. “Немає підстав для зміни цього закону. Його положення є досить точними, щоб розвіяти всілякі сумніви ізраїльської сторони “, – заявив Чапутович.

Голова польського МЗС підкреслив, що законом не забороняється проводити наукові дослідження і використовувати цю тематику в художньому просторі. “Цей закон спрямований проти дій, метою яких є наклеп на польську державу і польський народ як цілісність. Тут не йдеться про захист злочинних дій окремих представників польського народу, адже таке траплялося і вони повинні каратися, а про захист правди про Голокост, з яким польська держава і народ у цілому не мали нічого спільного “, – підкреслив Чапутович.

Міністр визнав, що випадки пособництва поляків нацистам, про яких розповів прем’єр-міністр Ізраїлю, мали місце. Проте заявив, що участь поляків у геноциді євреїв не було систематичним і організованим. Чапутович також зазначив, що стосовно України він буде намагатися застосовувати “інші слова”, ніж це робив його попередник Вітольд Ващиковський, який підкреслював, що “Україна з Бандерою в ЄС не увійде”. “Ми повинні до себе підходити з великою повагою. Однак це не означає, що Польща не буде критично ставитися до української позиції (щодо історичних питань – ред.) “, – заявив Чапутович. Міністр також нагадав, що він домовився про зустріч з українським колегою Павлом Клімкіним.