Стало відомо, наскільки подешевшає гречка

Через врожай гречки на 30% більше, ніж торік, її ціну знизять до 24 грн за кг, прогнозують аналітики інформаційної компанії “ПроАгро”.

Про це повідомляє UBR.

“У вартість гречки заклали велику спекулятивну складову. Новий урожай знизить розцінки у роздрібі до 24-25 гривень за кілограм”, – сказав фахівець-аналітик “ПроАгро” Ярослав Левицький.

За словами аналітика, урожай гречки зросте за рахунок розширення посівних площ до 150 тис. га і високої врожайності, аніж торік. Це призведе до скорочення імпорту і знизить внутрішні ціни на гречку до 12 тис. грн/т після завершення збиральної кампанії із поступовим її збільшенням протягом сезону максимально до 14-15 тис. грн/т, зазначає Ярослав Левицький.

Інші крупи якщо і подорожчають, то незначно, вважає експерт.

“Ціни не мають бути вищими, ніж минулого року. Наприклад, гороху ми зібрали вдвічі більше, є суттєве зростання врожаю рису. Інші крупи для населення не такий “фетиш” як гречка. Хіба що рис, але його завжди можна завезти. І є великий розкид за цінами: можна ввозити і дешевий і дорогий товар”, – розповів Левицький.

За його словами, причин для зниження цін також немає. Як правило, виробники круп продають свій товар на межі рентабельності, що обумовлено обмеженим споживанням всередині країни і незначною часткою експорту.