«Україна. Майдан. Шлях до свободи»: в Іваничах відкрили фотодокументальну виставку

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани, патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору Президент України Петро Порошенко підписав Указ про щорічне відзначення 21 листопада Дня Гідності і Свободи.

Повідомляє сайт ІВАНИЧІ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Іваничівської РДА.

Сьогодні, 13 листопада 2017 року, за участю голови райдержадміністрації Лілії Кревської, заступника голови  райдержадміністрації Людмили Войтович відбулось відкриття фотодокументальної виставки «Україна. Майдан. Шлях до свободи» присвяченої Дню Гідності та Свободи.

У заході також взяли участь керівники структурних підрозділів, учні та вчителі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназії смт. Іваничі».

Директор районного історичного музею Лариса Куль ознайомила присутніх з експозицією виставки, яка висвітлює події Помаранчевої Революції 2004 року та Революції Гідності 2013 – 2014 років.

Власними спогадами про участь у народних протестах, що переросли в національну революцію поділилась з присутніми голова райдержадміністрації, учасник революції Гідності, член ВО «Майдан Волині» Лілія Кревська.

«Восени 2013 року ми вийшли на Майдан. Спочатку нас було мало, але з кожним днем Майдан «ріс». Ми були всі різні за віком, освітою, але вийшли відстояти свою людську гідність, гідність України. Ми не знали який підступний ворог нам протистоїть. Снайпери на Майдані стріляли не лише в серця Героїв Майдану, але й в душу України. Небесна Сотня стала Ангелами, щоб ми залишалися людьми. Щодня вони на нас дивляться з неба, вірять нам і вірять в нас.

В цьому нерівному протистоянні загинули волиняни, серед яких наш земляк Сергій Байдовський. Коли його проводжали в останню путь увесь Луцьк скандував: «Герої не вмирають! Слава батькам!» Плакало небо коли Україна закривала очі своїм Героям Небесної Сотні. Подвиг Героїв Майдану ми ніколи не забудемо!

Ми відкриваємо виставку «Україна. Майдан. Шлях до свободи», яка сьогодні нам необхідна, щоб зберегти в національній пам’яті ціну свободи».

В продовження заходу директор районного історичного музею Лариса Куль зазначила: «Події, що переживає Україна, починаючи від зими 2013 року, стали початком кардинально нового етапу в новітній історії нашої країни. Майдан став найгероїчнішою, і водночас, найтрагічнішою сторінкою сучасної української історії. Удруге за десятиліття народ України вийшов на Майдан і вдруге скинув режим. Імена Героїв Небесної Сотні та героїв АТО, що загинули за Свободу та Гідність, назавжди залишаться в пам’яті українців».

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддок встaновив кaмери у готелі (ВІДЕО)