Вчені передбачили швидку глобальну катастрофу

Вона пов’язана зі скупченнями 793 мільйонів кілограмів ртуті у вічній мерзлоті північної півкулі Землі. Танення льоду спровокує викид токсичного металу в навколишнє середовище.

Повідомляє сайт ВОЛИНЬ МОЯ з посиланням на ua.korrespondent.net.

Група вчених Геологічної служби США встановила, що у вічній мерзлоті перебувають 793 млн кілограмів ртуті. У зв’язку з таненням льоду, викликаним глобальним потеплінням, буде спостерігатися викид токсичного металу в навколишнє середовище, що і спричинить за собою неминучі катастрофічні наслідки, пише Geophysical Research Letters.

Дослідники зазначають, що у вічній мерзлоті зібралася природна ртуть, яка надходить з атмосфери і зв’язується з органічною речовиною в ґрунті. Згодом частки ґрунту вмерзають в лід.

У ході роботи вченими були проаналізовані 13 зразків льоду, які були взяті на Алясці з 2004 по 2012 роки. У підсумку фахівці з’ясували, що у вічній мерзлоті міститься в 10 разів більше ртуті, ніж було викинуто в навколишнє середовище в результаті антропогенної діяльності в період останніх тридцяти років.

Викид даного металу у великій кількості буде супроводжуватися його перетворенням на метилртуть. Дане з’єднання є токсичним, і, накопичуючись в організмах живих істот, викликає ураження центральної нервової системи.