За опалення в січні лучани заплатять у 1,5 раза більше

Лучани, в помешканнях яких не встановлені засоби обліку теплової енергії, за опалення за січень заплатять в 1,42 раза більше.

Про це повідомляє ЛУЦЬК СЬОГОДНІ з посиланням на IA ZIK.

Комунальники запевняють, що це – не забаганка міської влади чи ДКП «Луцьктепло», а розрахунок на підставі відповідних постанов Кабміну.

Згідно із цими документами, середній тариф на послугу з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії становить 30,07 грн за кв метр у місяць впродовж опалювального сезону.

При цьому розрахований розмір щомісячної плати за 1 квадратний метр може бути як більшим, так і меншим від затвердженого НКРЕКП тарифу. Це залежить від середньодобової температури.

Для Луцька в тарифі закладено середньодобова розрахункова температура зовнішнього повітря – плюс 1,47 С. Фактична ж температура в січні становила – мінус 5,45 С (це дані Волинського гідрометеоцентру).

Тому у січні до базового тарифу (30,07 грн за кв метр) донараховано 12,59 грн за кв метр, відповідно вартість становить 42,66 грн за кв метр.

Зазначимо, що в листопаді та жовтні 2016 року середньодобова температура повітря була вищою від середнього показника. І, відповідно, тариф був меншим.

Згідно із прогнозами Гідрометеоцентру лютий буде теплішим, ніж січень. Відтак, тариф знизиться.

Щодо березня та квітня, то тариф буде нижчим від базового, бо середньомісячна температура повітря буде вищою від закладеної в розрахунках.

Тобто, усе збалансується.

Загалом ДКП «Луцьктепло» надає послуги у 789  житлових будинках. З них лише 304 оснащені засобами обліку, що становить 38,5%.